Як зробити укоси на вікнах

Укоси на вікнах

Стандартне оштукатурювання укосів досить трудомістке заняття. Якщо ви поміняли вікна, то питання стоїть про те, як зробити укоси на вікнах з найменшими проблемами і високою якістю.

Хтось вважає, що немає альтернативи пластиковим панелям, хтось штукатурення суміші по напрямних, вважаючи такий укіс найбільш надійним. Нові технології змінюють все і вже немає необхідності ліпити суміш до стелі, влаштовуючи їй всю кімнату.

Я маю певний досвід виготовлення укосів на вікнах, робив їх в своєму будинку і штукатурними, і з гіпсокартону. Але найбільш якісний, нетрудомісткий і дешевий, це обклеювання укосів пінополістирольними листами. Метод дуже простий і в подальшому ви не будете паритися про те, за якою технологією і як зробити укоси на вікнах, а приїдете до тещі і зробите тільки полістирольні укоси до її новим вікнам. Святкова вечеря гарантована.

Необхідно купити пінополістирольні листи потрібної товщини. Краще брати екструдований пінополістирол, а не спінений пінопласт. Він більш міцний, має кращі тепло і звукоізоляційні властивості. Зазвичай це кольорові – рожеві або сині листи самих різних розмірів по ГОСТ 15588-86. Але на практиці найбільше застосування отримали листи товщиною 20, 30, 50 мм і розміром 0,6х1,0м; 1,0х1,0м; 2,0х1,0м. Торгова назва таких листів по виробнику – Technoplex або Carbon Eco. Хоча зараз при наявності обладнання їх можуть виробляти в кожному місті.

Обклеюваної сторону необхідно обробити ґрунтовкою, відрізати лист в розмір і – перш ніж клеїти обов’язково нанести ризики на внутрішню поверхню шпателем. Це робиться для того, щоб клей мав більш міцне зчеплення, тому що екструдований пінополістирол на відміну від пінопласту має гладку поверхню. Клеїти потрібно клеєм, призначеним для обклеювання теплоізоляційних плит, типу «Ceresit» «Thermofix» або «Ilmax».

Відрізану панель необхідно виставляти за рівнем в поперечному і поздовжньому напрямках, додаючи клею або притискаючи. Якщо укіс великого розміру або встановлений в несприятливих умовах, то краще закріпити його грибковими пластмасовими дюбель-цвяхами після 24 годин висихання на клею.

Потім зовнішню поверхню прошкурити великим наждачним папером, видаляючи блиск. Обклеюєм штукатурною пластиковою сіткою тим же клеєм. Після висихання сітки встановлюємо за рівнем штукатурні куточки. Робимо чорнове оштукатурювання цим же клеєм під шпаклівку. Ну і гіпсову шпаклівку стін ви вже робили, вам це розповідати не треба.