Як вибирати будівельний пісок?

будівельний пісок

Пісок – універсальне зміцнюючий засіб, що застосовується майже на всіх етапах будівництва, починаючи з заливки фундаменту і закінчуючи покрівельними та оздоблювальними роботами. Незалежно від того, для яких цілей ви збираєтеся купити будівельний пісок, слід орієнтуватися на три основних критерії якості – тип дроблення, чистота піску від глинистих домішок і перевірені постачальники.

Рекомендую перевіреного постачальника сипучих будматеріалів в Україні – https://mir-peska.com.ua/

Тепер варто дізнатися про типи дроблення, що не залежать від виду піску. Діаметр зерен буває різний, зазвичай до 5 міліметрів, які класифікуються наступним чином:

  • велике дроблення – 2,5-5 міліметрів,
  • середнє дроблення – 2-2,5 міліметра,
  • дрібне дроблення – від 1,5 міліметра,
  • дуже тонке дроблення – від 1 міліметра.

Пісок, як будівельний матеріал, ділиться на кілька категорій, все залежить від способу його видобутку і способів його застосування.

Перша категорія – це кар’єрний пісок. Такого типу пісок зазвичай використовується тільки для підсипання під фундамент, тому що в ньому вміст шматків глини і каменів досить високий. Але для того щоб підвищити якість цього матеріалу, в кар’єрах пісок промивають, використовуючи велику кількість води. Тим самим домагається видалення глини. Такий пісок називається митий або намитий. Він широко використовується для проведення штукатурних та інших відповідальних робіт. Митий просіяний пісок можна так само застосовувати при кладці і заливки фундаменту.

За технологією виробництва деяких бетонних виробів в обов’язковому порядку повинен використовуватися крупнозернистий кар’єрний пісок (розмір 2-5 мм). Але найчастіше в будівництві використовується пісок середньої категорії (розмір 0,5-2 мм). А ось дрібний пісок (розмір 0,15-0,5 мм) можна використовувати тільки для приготування накривочних розчинів.

Друга категорія – це річковий пісок. Його добувають з дна річки, і він володіє відмінними якостями, тому використовується практично у всіх будівельних роботах і при виготовленні бетонів.

Третя категорія – піщаний грунт. Це сипучий грунт, що не пластичний, в сухому стані. Розміри частинок такого грунту до 2 мм. Найчастіше його використовують в місцевості, де висока вологість, тому що піщаний грунт не схильний до накопичення вологи.

Четверта категорія – піско-гравійна суміш. Вона часто зустрічається в природі і застосовується в будівництві будівель, а так само при будівництві доріг та залізничного полотна. У виробництві залізобетонних виробів піско-гравійної суміші рівних немає.

Незамінний якість будівельного піску є одним з визначальних. Зазвичай морський та річковий пісок не потребують додаткової обробки, ніж кар’єрний, так як йому потрібно проходити обов’язкову промивку і завчасну фільтрацію.

Ступінь очищені гірського або кар’єрного піску можна перевірити тільки за допомогою дослідів. Для цього необхідно трохи піску змішати з водою і дати відстоятися. У разі, якщо всі піщинки випадуть в осад, значить, всі глиняні домішки відсутні. Варто відзначити, що добре промитий кар’єрний пісок можна порівняти з річковим, тому їх вартість значно підвищується.

Одним з головних визначальних ознак якості є чистота піску від домішок глини. І, якщо річковий або морський пісок зовсім не потребує додаткової обробки, то кар’єрний пісок на стадії видобутку проходить спеціальну промивку і попередню фільтрацію. Перевірити ступінь промиття кар’єрного або гірського піску від глини можна дослідним шляхом – змішати трохи піску з водою і дати відстоятися. Піщинки випадуть в осад, глинисті домішки розчиняться у воді. За своїми характеристиками ретельно промитий кар’єрний пісок наближений до річкового, а тому і вартість будівельного піску значно підвищується.

Вартість будівельного піску краще дізнаватися заздалегідь, для цього існують прайс-листи. Можна також поцікавитися від чого залежить ціна будівельного піску.

Заздалегідь необхідно дізнатися і подбати про доставку матеріалу, адже його можуть привести прямо до вас додому або ж вам доведеться наймати транспорт і забирати його самостійно.

У хорошого постачальника завжди знайдеться фахівець будівельної сфери, який зможе відповісти на питання з приводу піску, що виникли у покупця.