Як вибрати світлодіодну лампу?

Світлодіодні лампи

Світлодіодні лампи останнім часом набувають все більшого поширення, і тому навряд чи у кого можуть виникнути сумніви з приводу того, що вже в самому найближчому майбутньому основна частина всього побутового освітлення стане світлодіодним. Підставою того служить ряд переваг, характерних для світлодіодів.

Такі лампи сьогодні представлені і в інтернеті, і в звичайних магазинах, призначені вони для домашнього застосування. Асортимент їх досить значний. Є в продажу лампи різних форм, типів цоколів, розмірів. Розібратися в тому, чим відрізняються вони, яким є термін експлуатації тієї чи іншої лампи вельми непросто. Сподіваємося, що наведені нижче поради допоможуть вам правильно визначитися з вибором потрібного приладу освітлення. Отже, поговоримо про те, як вибрати світлодіодну лампу і на які моменти слід звернути більш пильну увагу при її покупці.

У цій статті ми не будемо зупинятися на передбачуваної економічної вигоди від використання світлодіодів. Питання це спірне, і прояснити його можна буде тільки через пару років використання таких приладів. Однак уже сьогодні потрібно готуватися до переходу з звичайних ламп розжарювання, які використовуються при висвітленні житла до люмінесцентним лампам.

Перше, що належить визначити при виборі світлодіодної лампи це яскравість її освітлення. Характеристики лампочки, що виробляє світло, відомі багатьом, а от, що стосується світлодіода, то тут можуть бути присутніми деякі сумніви. Наприклад, при роботі звичайної лампи близько 70 відсотків енергії перетворюється в тепло, ККД світлодіодних ламп може практично наближатися до 100 відсотків.

Порівняння ламп

Безумовно, технології виробництва світлодіодних ламп рік від року вдосконалюються. І якщо на сьогоднішній день споживачу пропонуються лампи, з кожного вата якої можна отримати близько 70 лм, то прогнозується, що вже незабаром цей показник перевищить 100 лм з 1 Вт. При порівнянні світлового потоку ламп розжарювання, світлодіодні лампи і компактних люмінесцентних ламп, що є на сьогоднішній день в роздрібній торгівлі, стає очевидно, що ефективність роботи світлодіодних ламп ще не настільки висока. Однією з причин є досить висока вартість якісних світлодіодів. Виробники змушені ставити сьогодні менш продуктивні, однак, більш доступні за ціною діоди. У деяких компаніях, наприклад, Osram отримані світлодіоди, здатні давати віддачу в 200 лм на ват, але вони мають позамежну вартість і не виведені за межі лабораторії. Очевидно, що світлодіодна лампа не здатна в повній мірі висвітлити всі приміщення. Основне її призначення – акцентне освітлення, чому сприяє особливості конструкції лампи, що дають вузький кут її світлового випромінювання. Тому світлодіодні лампи є ідеальним варіантом для освітлення робочого місця або застосування їх в світильниках.

Дізнавшись докладно все про категорії ламп, які мають необхідний світловий потік, слід переходити до чергового етапу підбору світлодіодних ламп, а якщо точніше дізнатися, що собою являє сам світлодіод. Світлодіод – це кристал напівпровідника невеликих розмірів на металевому підставі. Володіючи порівняно мініатюрними розмірами, він здатний розсилати значна кількість розсіюється енергії. Алюмінієві радіатори, використовувані для охолодження ламп, в той же час, є найбільш слабкою ланкою світлодіодних ламп. Адже при відсутності або установці маленького за площею радіатора світлодіодна лампа вже незабаром вийде з ладу. Якщо ж встановити великий радіатор, то лампа втрачає всю свою малогабаритність і практичність. Існують деякі види світлодіодних ламп, які, незважаючи на свою порівняно невелику потужність, мають досить значні розміри, що, звичайно ж, не дозволяє використовувати їх в світильниках. Тому другим за значимістю фактором, на який слід звертати особливу увагу при виборі такої лампи, стане її радіатор.

Стара світлодіодна лампа

Лампа, що має в своїй конфігурації кілька світлодіодів, що володіють малою потужністю також не стане хорошою покупкою. Найчастіше це неякісна продукція китайського виробника, де встановлено безліч світлодіодів старого покоління, та ще й відсутня радіатор. Тому говорити про тривалій роботі таких ламп не доводиться, також як і про їх енергозберігаючих характеристиках. Хороші світлодіодні лампи оснащені світлодіодами, що володіють значною світловіддачею.

Структура світлодіодної лампи

Однак якщо використовувати неякісні джерела живлення, навіть від самої високоефективної лампи буде мало пуття, так як блок живлення є ще одним з вразливих частин світлодіодних ламп. Саме в них встановлюються електролітичні конденсатори, часом мають досить значні габарити. При виробництві таких ламп нерідко присутній економія коштів і місця, що часом загрожує нестабілізованою вихідним напругою, що призводить до мерехтіння лампи. Мерехтіння, характерне деяким китайським зразкам світлодіодних ламп, замет