Як вибрати люстру для дому

люстра для дома

Вам набридли нудні світильники, і ви роздумуєте купити люстру, але вас бентежить величезний вибір дизайнерських рішень і технічних тонкощів? Не знаєте, як вибрати люстри ціни на які вельми різняться? Ми спробуємо вам допомогти в цьому виборі.

Отже, приступимо. Для комфортного перебування в приміщенні необхідно визначитися з тим, наскільки інтенсивної повинна бути яскравість. Тьмяне світло знижує активність, від нього хилить в сон і часом псується зір. Яскравий ж світло, навпаки, може надмірно спонукати до дії і руйнувати затишну домашню атмосферу. Яскравість освітлення залежить від таких факторів, як: кількість, потужність і тип ламп, від прозорості і кольору плафонів або абажурів.

Лампи можуть бути люмінісцентними, галогенними, або це можуть бути лампи розжарювання. Останні найбільш поширені, вони знайомі нам з нашого дитинства. Для них характерний теплий і м’який світло, який приємний для очей. Люстри з лампами розжарювання найкраще підходять для дитячих кімнат, спалень, віталень. Однак у них є істотний недолік – велике енергоспоживання і недовгий термін служби. Це обумовлено саме тим, що спіраль в лампі розжарюється, багато фахівців навіть схильні відносити лампу розжарювання в першу чергу до опалювального устаткування, а світло, який вона дає – всього лише побічне явище високої температури вольфрамової нитки, через яку проходить електрику. Тому не забувайте, що такі лампи здатні руйнувати пластмасові елементи люстри. Від калиткою лампи частини люстри можуть оплавитися і прийти в непридатність.

Люмінесцентні лампи споживають значно менше електроенергії, але у них є такий недолік, як мерехтіння і повільне включення, також вони випромінюють холодне світло. Тому світильники з такими лампами не варто встановлювати в приміщеннях, де ви будете довго перебувати. Можна ними обладнати в кухнях, коморах, ванних і т.п.

Якщо ви володієте великою квартирою з великими кімнатами, і не знаєте скільки потрібно світла – для цього купується люстра з великою кількістю ламп. Потім ви можете обладнати кімнату вимикачем з регулюванням потужності. З його допомогою ви зможете плавно збільшувати або зменшувати освітлення, що, погодьтеся, дуже зручно.

Також вам варто подбати про додаткове освітлення, де це потрібно. Наприклад, над кухонним столом або біля письмового столу. У спальній кімнаті можна повісити бра.

Типи люстр

В принципі, все люстри можна розділити на два типи: стельові і класичні підвісні серед яких зустрічаються справжні шедеври дизайну. Стельові моделі кріпляться максимально близько до стелі, а класичні вимагають високих стель.