Як вибрати бензопилу

Бензопила

Вибір бензопили справа відповідальна. Але якщо до нього підійти зі знанням справи, можна забезпечити себе функціональним інструментом.

Визначте для себе мету придбання бензопили. Звичайно ж, вам уже відомо, якими навантаженнями ви будете навантажувати своє нове придбання. Тепер не важко визначити і потужність майбутнього інструменту.

Побутові бензопили

Вони мають невисоку потужність і відносно невелику вагу. Розраховані такі інструменти приблизно на 20 годин роботи в місяць. Вони використовуються рідко. Зазвичай, якщо потрібно напіліть дрова на дачі, спиляти дерево, зробити невеликі роботи при будівництві будинку, то такі пилки повинні бути в наявності.

Напівпрофесійні пили або пили фермерського класу

Напівпрофесійні пили можливо застосовувати і на будівельних майданчиках і на лісоповалах. Вони досить потужні і впораються з будь-якою роботою. Але все ж вони не розраховані на щоденну 8 – 10 годинну роботу. Вони володіють меншою потужністю і довжиною шини, ніж професійні. Часто їх застосовують як сучкорізи при роботі на лісоповалах.

Професійні бензопили

Професійні бензопили здатні витримувати великі навантаження при роботі на лісоповалах. При заготівлі деревини вони можуть експлуатуватися щодня по 10 -16 годин на добу. Основною особливістю професійних пив, є те, що їх можна експлуатувати по 8 годин безперервної роботи. Потужність професійних пив перевищує 2,5 кВт, ресурс сягає 1300 -2000 мотогодин. Це майже в 2 – 3 рази більше, ніж у побутових моделей пив.

Потужність і вага

Потужність і вага відносяться до найбільш значущих показниками. Потужність дає уявлення про здатність пили протягати ланцюг розпив. Від цього залежить глибина розпилу і швидкість різу. Для домашнього застосування досить мати потужність 1,5 – 2 кінських сили.

Шина бензопили

Глибина різу залежить від довжини шини. Чим шина довше, тим більшого діаметру ствол буде підвладний цій пилі. Однак треба враховувати співвідношення потужності пили і довжини шини. Якщо потужність не висока, а шина довга, вам буде важко справлятися з такою пилкою. Зазвичай для професійних пив використовують шини довжиною 75 см, а для побутових пив використовують шину довжиною 30 -40 см.

Для пив, у яких обсяг циліндра 40 – 50 куб. см. (потужність від 2 до 3,5 л. с.) використовують ланцюг з кроком 0,325 дюйма. Пили, які мають велику потужність, оснащуються ланцюгом з кроком 3/8 дюйма.