Як правильно вибрати лопату?

Як вибрати лопату

Лопата є незамінним атрибутом домашнього господарства. Тому до її вибору слід підходити з повною відповідальністю. Це допоможе вибрати оптимальний для Вас інструмент, який буде ефективний і зручний в роботі.

Зараз на ринку даного товару представлено кілька основних видів лопат: штикова, совкова, садові, лопата для риття, лопата-американка. Вибираючи цей інструмент, особливу увагу приділіть її міцності і гостроті леза.

Як правило, для виготовлення лопат використовують алюміній, сталь, нержавіючу сталь або титан. Від використовуваного матеріалу залежить ефективність роботи лопати, термін її служби, характер виконуваних робіт і, звичайно, ціна. Лопати, виготовлені зі сталі дуже міцні і прослужать довгий час, вони практично не гнуться, не вимагають частої заточки і не схильні до впливу корозії. Однак лопата з нержавіючої сталі легко гнеться і не підійде для твердих грунтів. Алюмінієва лопата не поширена у використанні, так як підходить тільки для копання черв’яків. Рідко в продажу можна зустріти титанові лопати, вони досить дорогі, але дуже практичні у використанні (не гнуться, не ламаються, легкі і міцні, підходять для всіх видів грунтів).

Штикова лопата підходить для всіх видів садово-городніх робіт. Її конструкція спеціально створювалася для риття, копання, пересаджування і обрубки. Вибираючи штикову лопату, слід знати, що вона представлена ​​двома видами: з круглим і прямокутним лезом. Перший варіант підійде більше для твердих грунтів, другий – для більш пухких.

Для прибирання та перенесення сипучих матеріалів слід придбати совкову лопату. Як правило, вона виготовлена ​​зі сталі. Для риття канав краще використовувати два види лопат: штикову (для копання грунту) і совкову (для його збирання). Хоча для такого виду робіт створені спеціальні лопати – лопати для канав. З їх допомогою можна виконувати всі види робіт в разі копання канави.

Вдавшись до допомоги садової лопати, Ви з легкістю зможете сформувати потрібну форму клумби, садової доріжки, посадити або пересадити рослини.

Не так давно з’явилися на нашому ринку, але вже набули популярності так звані лопати-американки. Для них характерна наявність вигнутого леза, а сама лопата покрита тефлоном, завдяки чому земля не налипає. Ручка даної лопати виконана з евкаліпта, це запобігає ковзанню рук. Крім того, що вони дуже ефективні в роботі, даний вид лопат зменшує навантаження на хребет. Це підходить для людей немолодого віку, яким важко нагинатися при копанні.

При виборі лопати слід звертати увагу на спосіб її кріплення до ручки. Краще всього, якщо воно виконано за допомогою болта або кільця-відтягнення. Діаметр ручки лопати не повинен бути дуже широким або вузьким, підберіть оптимальний для Вас розмір. Довжину ручки також слід підібрати Вам по зростанню.

Як і будь-який інший інструмент, лопата вимагає догляду. Після її використання зніміть або змийте залишки грунту, а на зимовий період не забувайте її змащувати маслом.