Як будують будинки в Америці

Будинки в Америці

Наша звичка будувати цегляні будинки на століття закладалася спочатку на дитячих казках про трьох поросят, потім на пам’ятниках соціалізму. Можливо тому малоповерхове домобудівництво в Росії є долею буржуинов.

В Америці приватні будинки будуються так-само швидко, як і зносяться торнадо. Близько 60% американців живуть в щитових будинках. Підхід до будівництва таких будинків зародився ще в 30-х роках минулого століття. Жага середнього американця жити в своєму будинку довела до досконалості технологію каркасного домобудівництва.

Тут нікому не потрібні метрові цегляні стіни і бетонні перекриття. Термін служби каркасного будинку, близько 50 років, який залежить від географічного положення, наявності термітів, вогкості і вітрів. Технології будівництва малоповерхових районів відпрацьовані до дрібниць.

Спочатку будується інфраструктура – комунікації, дороги, магазини. І тільки після цього зводяться каркасні будинки цілою вулицею за затвердженим проектом. Таке будівництво обходиться дешевше – використовуються готові модульні конструкції.

Ідея чимось схожа на наших хрущовок, але з іншим підходом. Якби не ідеї соціалістичного співжиття, то будівництво з оциліндрованих колод і бруса стало б основним важелем для підняття середнього класу Україин.

Над оптимізацією будівництва в Америці чаклували ще після великої депресії початку 20 століття. З’явилися цілі фабрики по швидкому виготовленню дешевих будинків. Яскравий тому приклад – в 1950р. компанія «Левітт і сини» побудувала кожен восьмий будинок в США. Його фірма будувала до 36 будинків на добу, використовуючи метод Генрі Форда. Так що каркасне домобудівництво в Америці, це не данина моди, а принцип розумної достатності.

В Америці немає СНіПів. Але це не означає, що можна робити, як завгодно. Працюють норми будівництва «Construction COD», які мають свої особливості в кожному штаті. Індивідуального забудовника, як такого не існує. Є покупець, який оплачує будівництво. Будівельна фірма підрядник, яка перемогла по тендеру, пропонує один з проектів будинків з можливими внутрішніми доробками за бажанням покупця.

Середній термін здачі будинку (вулиці) – 1 рік. За Construction COD наприклад, норми монтажу електропроводки в Іллінойсі тільки в металевих коробах. Хоча в Вісконсині дозволена відкрита проводка. У деяких штатах заборонено будівництво підвалів, центральної каналізації, установка вікон із ПВХ, облицювання будинку зовні сайдингом.

У багатьох містах є жорсткі вимоги по максимальній потужності енергоспоживання, відстані між будинками і від доріг, висоті будівель і їх площі. Контролюють будівництво представники муніципалітету і банку, які не тільки дивляться документи, а й приймають приховані роботи, і при необхідності зупиняють будівництво.

Практично на всі види будівельних робіт у фірми повинна бути ліцензія. Наприклад, якщо в будинку не належить мати паркан і додаткове освітлення території, то самовільно ви це зробити не зможете ніколи.

Внутрішнє оздоблення вам можуть зробити будь-яку. Але більшість замовників вважає за краще не натуральні дорогі матеріали, а імітації. Це так схоже на театральні підмостки. Ми можемо обурюватися нашою бюрократичною тяганиною, в Америці їх не менше. А може бути так потрібно?