Тонкощі укладання плитки

укладання плитки

Укладання плитки на підлогу і стіни – це процес, що приховує в собі багато нюансів. Від правильності обраного способу обробки буде залежати зовнішній вигляд приміщення і якість роботи. У статті розглянемо основні правила, яких потрібно дотримуватися для створення ванної кімнати своєї мрії.

Укладання плитки: що знадобиться?

хрестики для плитки

Роботу виконують із застосуванням наступного інструменту:

  • гумовий молоток;
  • кельма або кельму;
  • валик, олівець, маркер, ніж;
  • рівень, рулетка, плиткоріз;
  • лазери, міксер, тара для замішування;
  • розпірні хрестики;
  • терка з губкою.

Спочатку готують поверхню: вирівнюють, очищають, гарантують, усувають відколи й т.д. Потім приступають до розмітки поверхонь. Після готують клей і починають роботу.

Звідки починається укладання плитки?

плитка на підлозі

Настінна і підлогова плитка укладається у напрямку від центру до країв, щоб зовнішній вигляд ванної кімнати був гармонійним. При кладці від стіни до стіни в 95% випадків на краю залишаються обрізки малої ширини. Таке розміщення допустимо, якщо їх розмір більше половини розміру цільної пластини. Якщо габарити приміщення дозволяють вмістити елементи без підрізування, починати викладення можна від суміжної стіни. В інших випадках користуються правилом, що дозволяє зробити обробку найбільш якісною. Для цього розкладають плитки в ряд, прибирають останню і починають викладку так, щоб центр кахлю проходив через центр стіни або підлоги. Для цього попередньо розмічають приміщення.

Укладання плитки: що спочатку – підлогу або стіни?

укладка плитки на підлогу

Викладку починають як з підлоги, так і стін, але враховують ряд моментів. Якщо підлога рівна і обсяг робіт невеликий, спочатку оформляють його. Перед тим як почнеться укладання на стіну, поверхня підлоги закривають, щоб не забруднити її в подальшому. Якщо підлога крива, навіть незначно, виробляють обробку стін, починаючи з другого ряду, а після переходять до нього. Після цього завершують останній ряд, підганяючи розміри нижніх елементів. Завжди користуються рівнем, перевіряючи горизонтальність кладки на кожному кроці.

Чому укладання плитки починається з другого ряду?

укладка плитки з другого ряду

Стартову смугу починають з другого ряду, коли пів має кривизну. Роблять так для того, щоб дотримати ідеальну горизонтальність кладки в кожному наступному шарі, починаючи від статі закінчуючи стелею. Незначний перепад статі призведе до поступового зміщення елементів, і ряди вийдуть перекошеними. Тому є сенс розмістити внизу горизонтальний упор і по ньому провести рівне розміщення. Коли укладання починається зі стіни менше шансів подряпати підлогу під час роботи, навіть якщо він закритий поліетиленом.

Як наносити клей при фіксації плитки?

нанесення плиткового клею

Клей розводять відповідно до інструкції, вичікують кілька хвилин. А ось куди наносити клей: на стіну або саму плитку – майстри розходяться в думці. Тому найвірнішим буде слідувати інстукціі до клею. Наносять його на поверхню зубчатим кельмою, але краще кельмою і рівномірно распределяют. Вдавлюють елементи легкими рухами. Для витримки рівной відстані між плитками використовують розпірки з пластика.

Як правильно виконувати укладку плитки на стіну?

затирка швів

При кладці потрібно намагатися, щоб шматків маленького розміру з боків або з одного боку не було, або вони були не менше половини цільної пластини. У місцях, де між стінами поміщається півтори плитки, потрібно від обох відрізати по маленькому шматочку і укласти 2 цільних підрізування. Викладення починається від центру приміщення так, щоб через нього проходила серцевина плитки. Такого ж правила дотримуються при обробці підлоги. Коли укладання плитки завершена, а клей висох, шви обробляють затіркою, а після з плитки прибирають наліт сухою ганчіркою або губкою.