Ударна дрель Інтерскол

Ударна дрель Інтерскол

Цією фірмою я користуюся вже давно. Интерскол – велика російська компанія, яка на даний момент виробляє близько 80 видів інструменту.

У далекому і лихом 1990 році НДІ будівельного інструменту організував спільне виробництво з іжевським механічним заводом, завжди славився виробництвом зброї. Так з’явився в московській області Биковський Електроінструментальний завод – БЕЗ. Постійна робота над якістю і збільшення обсягів виробництва дозволило створити спільне підприємство Interskol Crown Group з великим китайським виробником інструменту, і в 2009 р купити італійську компанію Felisatti.

Як постійний користувач можу точно сказати, що Интерскол, це не китайський ширвжиток, а досить пристойний інструмент. Років 5 тому я купив ударну електродриль ДУ-13/650 ЕР. Купив можна сказати мимохідь, як Дрелька для дрібних робіт при будівництві будинку. Думка була така – дешева на рік, два підійде – якщо щось і не шкода. На подив дрель прослужила близько п’яти років. Причому останні два роки я її експлуатував нещадно – замішував їй міксером відра зі шпаклівкою. Але всьому приходить кінець і Дрелька розбитим колектором сказала «прощай». Я не став довго думати і купив нову двошвидкісну ударну дрель Интерскол ДУ-16/1000 ЕР.

Тепер більш детально про дрібниці. Я не люблю самозажімі пластикові патрончики, вони не надійні. У Интерскол підкуповує «совдепівський» патрон із затискним ключем. Але при роботі потрібно бути уважним в тому плані, щоб свердел не проскакувало в слабо затиснутому патроні. Інакше стираються кулачки і в такий патрон дрібне свердло вже не вставиш. Затягувати ударами по ключу так само не можна – розжарені зуби можуть зламатися. До кінця життя ДУ-13 розбитий патрон навіть затягував гайковим ключем. Так що патрон, це та частина інструменту, якій дістається найбільше.

Щітки я ніколи не змінював. Коли дрель почала дико іскрити, розкрив її перший раз заради інтересу. Колекторні пластинки відігнулись і щітки почали моментально спилювати.

Але за п’ять років активної роботи дрель себе окупила повністю. Дуже допомагає світлодіод, який сигналізує про випадково залишеному в мережі після роботи інструменті.

Але тепер мені сподобалася інша, більш потужна дриль ДУ-16, у якій на коробці солідний напис «свердлильна машина». Вражає глухий рокіт повітряного охолодження і потужний світлодіод, який висвітлює робочий простір. Головна фішка цієї дрелі, дві швидкості, для навантажувальних і швидкісних робіт. Сьогодні ставив їй на лісах дюбеля – гриби на утеплювач, все відмінно.