Розстановка меблів в кімнаті

Розстановка меблів в кімнаті

Вірно виконана розстановка меблів в приміщенні може зробити затишним абсолютно будь-який інтер’єр, не залежно від площі або форми кімнати.

Природно, вибираючи меблі, потрібно спиратися не тільки на власний смак, але і на функціональність. Адже часто, просто змінивши обстановку, люди починають помічати явні зміни в житті – підвищується працездатність, з’являється спокій, затишок і комфорт.

Три основних способи розміщення меблів

Симетрична розстановка робить інтер’єр кімнати врівноваженим і спокійним. Зазвичай педантичні люди розміщують так речі в своїй кімнаті чисто інтуїтивно. Ідеальну симетрію можна створити за допомогою парних предметів, розташованих в одному порядку. Такий варіант прекрасно підходить для квадратних або прямокутних кімнат. Привнести родзинку такому декору можна поставивши в центр важливий або яскравий предмет – круглий стіл, пухнастий килим або ліжко. Також симетричний дизайн повинен має певні прикраси, які ще сильніше його підкреслять, наприклад, парні торшери або бра або картини зі схожим сюжетом і однаковим багетом.

Асиметрична розстановка підійде для приміщень неправильної форми або для прохідних кімнат. Трапляється так, що в кімнаті просто неможливо використовувати парні речі. Незважаючи на це все ж необхідно створити зорове рівновагу предметів, дотримати баланс для меблів різних розмірів і фори. Громіздкі речі зазвичай врівноважують безліччю маленьких предметів. Якщо потрібно оптично зменшити габарити меблів, то потрібно просто поставити її по діагоналі приміщення, або покласти перед нею неяскравий однотонний килимок.

Кругову розстановку найчастіше використовують у вітальнях або інших кімнатах, де необхідна атмосфера, що розташовує до спілкування. «Точкою відліку» можуть бути люстра, стіл, килим, камін або телевізор, навколо якої і необхідно розмістити всі меблі.

Дуже важливо не тільки гармонійно розставити меблі, а й подумати про доступність і зручність розташування предметів. Необхідно залишити вільний простір для комфортного переміщення шириною приблизно 50-90 см.

Легше всього вибрати варіант розстановки за допомогою масштабованого плану приміщення і схематичного зображення меблів. Пересуваючи її по аркушу паперу можна швидко знайти оптимальне розташування речей, а потім і втілити його в життя.

Ідеї ​​дизайну інтер’єру для маленької квартири

При правильної розстановки меблів в одній лише кімнаті, наприклад, в однокімнатній квартирі, можна домогтися приголомшливих успіхів у плануванні простору. Завдяки правильній розстановці меблів можна поділити всього одну кімнату на функціональні зони, такі як вітальня, спальня і кабінет. Для цього потрібно правильно вибрати колір обробки кімнати, додати об’ємні рішення у вигляді картини і дзеркала. Як це зробити, дивіться слушні рада дизайнера нижче.