Пісок для виготовлення бетону

Песок

Як правило, для виробництва бетону потрібен якісний будівельний пісок, ціна на який, в порівнянні зі звичайним піском, вище на 30%. Як стверджують фахівці, головний показник якості в тому, що він не перенасичений органікою і глинистими домішками, так як ці елементи не дають необхідної «зчіпки» з цементом.

Якість залежить від:

  • зернистості (не повинна перевищувати 5 мм);
  • змісту пилувато-глинистих частинок;
  • вмісту шкідливих і органічних речовин;
  • густота (повинна бути середньою);
  • вологості;
  • відсутність шкідливих домішок і порід (пірит, слюда, гіпс та ін.).

Ця група пісків утворюється в результаті природного руйнування скельних гірських порід, виходить при розробці піщаних або піщано-гравійних робіт покладів з використанням спеціального збагачувального обладнання або без нього.

Сучасного споживача найчастіше цікавить два види будівельного піску, такі як річковий та кар’єрний.

Придбати будівельний пісок по низькій ціні можна тут – https://mir-peska.com.ua/pesok/

Річковий пісок – природний матеріал, який добувають з дна річок. У ньому практично не містяться глинисті та інші домішки. Показник крупності – середній. Великий річковий пісок зустрічається рідко, тому і вартість на нього в рази більше. Його можна використовувати при виконанні будь-яких будівельних робіт, але через високу ціну частіше використовують кар’єрний.

Кар’єрний ж пісок добувають відкритим способом, тому він і дешевше. Мінусом такого матеріалу є присутність різних домішок в складі, які обмежують його використання в будівництві. Сучасні технології дозволяють позбавлятися від домішок шляхом промивання піску великою кількістю води. Цей матеріал закуповують будівельники як заповнювач для бетону.

Гірський пісок II сорту являє собою гірську породу, яка масово застосовується під час ландшафтних робіт (для підняття і вирівнювання ділянок), засипки котлованів і ям, ярів і болотистих ділянок, активно використовується для зворотної засипки під час робіт житлового та дорожнього будівництва.

Морський пісок проходить двоступенева збагачення (при видобутку і гідромеханізованим переробці), внаслідок чого має найвищу ступенем очищення від природних домішок. Доставка такого виду піску необхідна як дрібний заповнювач під час виробництва будівельних матеріалів.

Сіяний пісок – вид будівельного піску, видобутий з кар’єру, очищений і просіяний за допомогою сучасних технологій. Такий вид піску на сьогоднішній день є найбільш видобуваний. Він проходить двоетапну обробку, тим самим маючи найвищий ступень очищення від природних домішок природного походження. Розмір піщаних зерен від 0,14 до 5 мм, а щільність більш 1800кг / м3. Доставка такого піску просто необхідна під час виробництва залізобетонних виробів, розчинів, фундаментних та штукатурних робіт. Як правило, ніж однорідний куплений матеріал, тим якісніше буде розчин бетону. Цей будівельний пісок володіє невисокою ціною в порівнянні з іншими матеріалами.

Застосування піску

Застосовується у виробництві залізобетонних конструкцій, бетону великий міцності. При виготовленні матеріалів для мощення тротуарів. Для виправлення кривизни і нерівностей земляних поверхонь на будівництві дворових територій, а також при виготовленні кладок, штукатурних, накривочних розчинів в фундаментних роботах. Пісок виступає компонентом асфальтних і бетонних сумішей. Бере участь в процесі очистки води, крім усього іншого, є основною складовою у виробництві скла.

Якщо змішати пісок з різними барвниками, то вийде покриття, що використовується в декоративних роботах та обробці приміщень.