Освітлення для офісних приміщень

Освітлення в офісах

Якихось конкретних правил в організації освітлення офісу не існує. З тієї банальної причини, що кожна компанія займається певним видом діяльності, а також в кожному офісі є свої робочі зони. І те, що підходить для однієї компанії, необов’язково може підійти для іншої. У той же час, є і деякі загальні моменти, які потрібно враховувати в будь-якому випадку. В першу чергу, те, що освітлення повинно налаштовувати персонал на роботу, концентрувати увагу кожного співробітника, а не розсіювати його. І при цьому важливо переконатися, що світло не ріже очі, не створює дискомфорту.

Як домогтися оптимального освітлення

Освітлення в офісних приміщеннях буває двох типів: природне і штучне. Правда, трапляються й винятки, наприклад, коли компанія орендує підвальне або глухе приміщення, де відсутні вікна. Тоді всі надії залишаються лише на штучне світло. У подібних ситуаціях, він повинен бути максимально наближений до природного, тобто потрібно дотримуватися і баланс яскравості, і теплоту світла.

Що стосується стандартного рішення – офісу, що володіє вікнами – то тут потрібно створити такі умови і так розставити робочі зони, щоб природне світло виступав головним джерелом. А штучний служив уже додатковим, або основним в зимову пору року, коли на вулиці рано темніє.

Джерелами штучного освітлення виступають стельові люстри і світильники. Вибираються вони максимально нейтрального дизайну і з відкритими плафонами.

Оптимально буде придбати такі моделі, які дозволяють за рахунок дзеркальних або відображають елементів домогтися більшої яскравості. Обов’язково слід враховувати те, що не завжди стельові освітлювальні прилади здатні дати достатньо світла. Тому варто подбати про настільних лампах для кожного робочого столу.

Все це відносилося до загального залу. Кабінети же можна забезпечити більш комфортними і привабливими освітлювальними приладами, особливо, якщо там планується приймати ділових партнерів або потенційних клієнтів. Місцезнаходження додаткових світильників визначається тим, де будуть стояти столи, тобто робочий простір слід планувати заздалегідь. Якщо освітлювальний прилад знаходиться позаду людини, то відблиски будуть відображатися на моніторі комп’ютера, тим самим викликаючи незручність. Але ж не завжди є можливість переставити стіл.

Освітлення кабінету керівника, як правило, підбирається самим власником кабінету. Тут, звичайно, все визначається тільки смаком людини, який буде працювати в даному приміщенні. Однак варто пам’ятати, що це все-таки робоче місце, а значить, освітлення повинно бути хорошим і яскравим. Моделі люстр авторської роботи краще приберегти для будинку, там вони будуть доречніше.