Настільні лампи – як вибрати

Настільна лампа

Настільні лампи досить поширені в повсякденному житті будинку, на роботі, на робочому і письмовому столах. Такі джерела освітлення чудово поєднуються з абсолютно будь-яким декором, часто служать нічниками. Також можуть бути придбані для поліпшення і доповнення інтер’єру в віталень. Розглянемо види настільних ламп. Настільні лампи бувають двох видів:

Декоративні

Вони передбачаються як атрибут інтер’єру. Технічні особливості таких ламп не беруться до уваги. Найчастіше виробники виробляють світильники і настільні лампи однієї стилістики. У сучасних ділових інтер’єрах ідеально підійде настільна лампа люмінесцентна Ultralight DL070. Якщо віддати перевагу комплекту, можна автоматично досягти поліпшення дизайну. Але варто знати, що зовнішній вигляд настільної лампи повинен вловлювати стиль наявних в кімнаті предметів меблів. Вона не повинна бути занадто маленькою або габаритної.

Робочі

Робоча настільна лампа люмінесцентна Ultralight DL070 відрізняється від декоративних моделей спочатку практичністю і працездатністю. У виборі таких ламп мають значення технічні особливості. Потрібно пам’ятати, що низька якість світла при роботі може завдати шкоди очам, а це доводить до високої стомлюваності, погіршення і навіть втрати зору. Внаслідок цього рекомендується купувати лампу, яка має більше можливостей регулювати конструкцію. А ось лампочки для настільних ламп краще вибирати невеликих потужностей, так як, якщо світло буде світити дуже яскраво, то він буде відкидати відображення від світлої паперу, внаслідок чого доведеться сильніше напружувати очі, що призводить до підвищеної втоми. Інтенсивність світла може бути різною, але офтальмологи рекомендують вибирати білий колір.

Прекрасним рішенням стане придбання настільної лампи з регулюванням потужності освітлення. Лікарі радять вибирати лампи висотою від 30 до 45 сантиметрів, але вона обов’язково повинна світити вище монітора комп’ютера. Розмір робочої настільної лампи також важливо. Лампа повинна повністю розташовуватися на робочій поверхні, не можна, щоб вона заважала руху, щоб лампа відволікала від роботи. Варто також враховувати довжину проводу лампи, щоб провід був у вільному положенні і легко міг досягати столу від розетки. Потрібно вибрати лампу, яка буде давати освітлення всієї поверхні робочого столу.

Ставити лампу потрібно з протилежного боку від пишучої руки. Наприклад, якщо ви правша, то потрібно висвітлювати робоче місце зліва. Для школяра лампу краще вибирати на гнучкій ніжці. Вона дозволить регулювати висоту і положення освітлення. На навчальному столі добре буде виглядати настільна лампа люмінесцентна Ultralight DL070.

У продажу можна знайти лампи не на ніжці, а на прищіпки, що дозволяє прикріпити лампу до шафи або книжкової полиці. Таку лампу рекомендується використовувати як додаткове джерело світла, а не як основний.