Монтаж світлодіодних стрічок

Монтаж світлодіодних стрічок

Безпосередній процес установки RGB світлодіодним стрічки, з одного боку простий, з іншого помилки коштують досить дорого, саме в прямому сенсі цього слова. Ключові моменти, такі:

1. Необхідно придбати алюмінієвий профіль, необхідний він для двох речей, по-перше, якщо стрічку закріпити на шпалери, стіну (інший матеріал, без передбаченої відведення тепла), вона буде грітися, а значить процес деградації наздожене діоди дуже швидко. Другий практичний момент полягає в спрощенні процесу заміни, даний профіль, не залежно від того монтовані він, зовнішній або підвісний значно спрощує процедуру заміни вийшла з ладу світлодіодної стрічки.

2. Підбираємо rgb контролер – підключити RGB стрічку можна і прямо до блоку живлення, але тоді втрачається сенс її купувати, адже горіти вона буде просто білим кольором, або одним випадковим. Даний прилад встановлюється між світлодіодною стрічкою і блоком живлення в місці мінусового розриву ланцюга, являє він собою набір з трьох струмообмежувальні резисторів, плюсовій вихід стрічки при даному підключенні підключається безпосередньо до плюсового виходу блоку живлення. Варто задуматися про контроль колірної схеми, вона може бути виведена на три вимикача або на додаткове електронний пристрій (пульт), вирішити потрібно заздалегідь, адже від цього буде залежати, який пристрій купувати.

3. Вибір блоку живлення – напруга постійного струму в більшості випадків необхідно 12В. А от інші параметри краще глянути на етикетці, якщо ж вирішили порахувати математично, то керуватися варто, наступними розрахунками: поміряти розмір світлодіода і в таблиці дізнатися, що це за світлодіод, для прикладу LED-RGB-SMD5050 має розмір 5х5мм, споживає він 0, 02А на кожен колір, значить споживання одного діода становить 0,06А. Метр містить 30 діодів, споживання метром складе 30 * 0,6 А = 1,8А, враховуючи що стрічка має послідовне підключення по 3, реальне споживання складе 1,8А / 3 = 0,6 А. Далі потужність, дана стрічка споживає 14,4 / м, підключати будемо 6,5 метрів, а значить необхідна потужність 14,4 * 6,5 = 94В, а необхідний вихідний струм 0,6А * 6,5 = 3,9А. Для коректної і тривалої роботи світлодіодної стрічки потужність потрібна мінімум на 25% більше від необхідної, а можливий вихідний струм більш ніж в два рази (необхідно для плавного перемикання кольорів), хорошим вибором буде блок живлення lpv-150-12.

В таких делікатних питаннях як світлодіодна стрічка, особливо якщо вона rgb, а її довжина перевищує 5 метрів, не тільки вибір необхідних компонентів, але і пряму лінію краще довірити професіоналам. Якщо дуже хочеться можна поставити і самому, головне не забувайте про правила, наведених вище.