Фартух для кухні – Який краще вибрати

Зеркальная плитка – один з кращих і найпопулярніших матеріалів для оформлення кухонного фартуха. Але далеко не єдиний. Розберемося з плюсами і мінусами альтернативних матеріалів – стінових панелей, скіналі (загартованого скла). І з нюансами викладки плиткового фартуха, про які ви, можливо, не здогадувались.

Автор: SAPPHIRE SPACES – Больше фото дизайна интерьеров: кухни
 1. Ламінована стінна панель

Для кого:

 • для тих, хто хоче швидких змін на кухні без брудного ремонту.
 • для тих, хто ремонтує кухню в режимі супереконом;
 • для орендарів квартир в стилі «бабусин шик», коли важливо закрити старий фартух на кухні, а власник не згоден на дорогий ремонт;
Автор: ARVA – Больше дизайнерских идей: кухни

+Багата палітра, в тому числі під камінь, дерево, плитку, з можливістю замовлення фантазійних візерунків; бувають матовими і глянсовими, текстурованими. Зазвичай ламіновані панелі замовляють як компаньйон для ламінованої ж стільниці – їх роблять в один колір.

+Бюджетний матеріал; ціна порівнянна з вартістю недорогий керамічної плитки.

+Дуже проста в монтажі та демонтажі – не потрібно «розводити бруд». А набридло – замінити можна буквально за годину. Клеїти можна прямо поверх старої плитки (якщо не заважає товщина), готувати якимось особливим чином поверхня не буде потрібно.

Це листовий матеріал, і у листа може бути недостатній розмір. При великому розмірі кухні неминуче з’являться стики, які (в кращому випадку) будуть оформлені алюмінієвим профілем, як на фото. На відміну від плиткового шва, він нав’язливо впадає в очі і не завжди Соос лінії верхніх і нижніх шаф.

Для стику в кутку використовуються металеві напрямні-куточки. Торець панелі також краще закрити металевою накладкою, щоб виглядала акуратно. На відміну від стільниць з ДСП, торці ламінованої панелі не закривають клейовий крайкою. А значить, це будуть незахищені від вологи місця. Якщо не обробити їх при монтажі герметиком, панель швидко прийде в непридатність.

Не можна встановлювати поряд з газовою плитою. Тільки якщо у плити є кришка (і саме вона в піднятому стані захищатиме стіну) – такий варіант можливий. Але на кухнях з варильними панелями без захисної кришки краще зупинитися на інших матеріалах.

факт: Ширина листа ламінованої панелі рідко перевищує 60 см. Якщо вам необхідно завести фартух за витяжку – може утворитися стик по горизонталі.

От: Tolle Kitchens – Находите новые интерьерные решения: кухни
 1. Стінова панель зі штучного каменю

Для кого:

 • для тих, хто шукає варіант «укороченого» фартуха незвичайної форми, як в прикладі на фото;
 • для тих, кому потрібен фартух без «плінтуса» (неминучого в разі стінових панелей з ДСП).

+Панель склеюється зі стільницею при монтажі, що виключає зазори і потрапляння води. Чи не потрібен плінтус.

+Фартух можна зробити фігурним, не доводити до верхніх шаф.

+Стінова панель зі штучного каменю склеюється і шліфується таким чином, що стиків не видно – при будь-якій довжині кухні.

+Ремонтопридатності: штучного каменю повертають первісний вигляд за допомогою простої шліфування.

Матеріал випускають і яскравих кольорів, але він завжди однотонний або має кам’яні вкраплення різного виду. Текстуру складно назвати «багатої».

Коштує така панель мінімум в два рази дорожче ламінованої стіновий панелі.

Автор: houseofgrey.co.uk – Просматривайте фото дизайна интерьеров: кухни
 1. Гнучкий шпон (штучний камінь в шпоні, гнучкий камінь)

Для кого: для тих, кому потрібна фактура натурального каменю або натурального дерева по відносно доступній цене.Гібкій камінь складається з спила пісковика товщиною 1-2,5 мм, сполучного полімеру і текстильної основи. На фото – шпон їли на основі з Corian.

+Гнучкий шпон зовні практично не відрізняється від оригіналу.

+Чи підлягає локальному ремонту.

+Легко монтується без допомоги фахівців.

Обмежена кількість відтінків.

Вимагає особливого догляду через свою гігроскопічності: обробки захисними просоченнями раз на рік.

От: Desatori – Находите оригинальные фото дизайна интерьеров: кухни
 1. Скинали: стінна панель із загартованого скла

Для кого:

 • для тих, хто хоче розчинити кухню в вітальні;
 • коли є завдання використовувати замість фартуха шпалери (прикриті склом);
 • для тих, хто шукає довговічний варіант фартуха без швів, але з візерунком «не в цяточку» / не під камінь.На фото: загартоване скло застосовується для захисту шпалер, якими оформлені стіни кухні+Швидкий в монтажі варіант.+Можливість зробити будь-якого кольору і нанести будь-який малюнок, можна зробити прозорою або дзеркальною.Через обмеженого обсягу найкраще підходить для маленьких кухонь.Вимагає ідеально рівній поверхні стіни, так як монтаж здійснюється на спеціальне кріплення, і при нерівностях стіни скло може тріснути.

  Глянцевий поверхню скла вимагає постійного догляду.
 1. Буазері: стінна панель з дерева

Для кого:

 • для тих, хто хоче візуально подовжити гарнітур без верхніх шаф;
 • для тих, кому потрібно інтегрувати кухню в навколишній інтер’єр;
 • для власників просторій кухні в класичному стилі.

Ціна: порівнянна з ціною штучного каменю і залежить від виробника.

Буазері – це модульна конструкція, що складається з вузьких панелей різної висоти, монтуються в паз. Для монтажу використовуються зовнішні і внутрішні кути, а також торцеві елементи. Панелі-буазері часто використовують в комбінації з штучним каменем, наприклад, для декоративного оздоблення буфетних зон.

Автор: Wickes – Другие интерьерные решения: кухни

+ Гарний варіант для інтер’єру, який перетікає в житловий.

+Буазері можна замовити в несподіваній обробці – зістарити, тонувати, несподівано пофарбувати.

Складні в прибиранні завдяки наявності пазів.

Досить висока ціна.

Автор: Aster Cucine Moscow – Больше фото дизайна интерьеров: кухни

На фото: стінна панель з буазері в колір окремих елементів меблів пов’язує весь гарнітур в загальну композицію. Для більшої практичності її можна доповнити стіновий панеллю з каменю

От: SVK Interior Design – Находите оригинальные фото дизайна интерьеров: кухни
 1. Фартух з мозаїки

Для кого:

 • для любителів строкатих декорів та блиску;
 • для власників маленької кухні.
Автор: Small Interiors Design – Просматривайте фото дизайна интерьеров: кухни

+Великий різноманітність розмірів і форм: від квадратів і прямокутників до кіл, гальки.

+Різноманітність у використаних матеріалах: скло, кераміка, камінь, метал, дерево.

+Поставляється листами приблизно 30х30 см, що полегшує монтаж.

+Можливість використання на радісних елементах.

+Можливість розкроїти лист і використовувати підрізи.

Велика витрата затірки.

Деякі елементи можуть в процесі монтажу зміщуватися або відклеюватися від основи, що вимагає копіткої реставраційної роботи.

Автор: Uglova Design – Другие интерьерные решения: кухни

На фото: на великій кухні дрібна однотонна мозаїка виглядає «монолітом»

 1. Керамічна плитка

Для кого:для тих, хто вибирає перевірені і зрозумілі рішення – з плиткою вміє працювати більшість робочих, укладання фартуха не викличе складнощів.

+Багата на візерунки, формати, завдяки чому можна добитися різних ефектів за рахунок укладання або вибору яскравою колекції.

+Можна підібрати як дорогий, так і бюджетний варіант плитки.

+Чи не листовий матеріал. Не треба розкроювати і працювати з крупномерного деталями.

Вимагає уважності і акуратності при розкладці, майстерності від плиточника.

Передбачає бруд при ремонті.

Можлива переплата за зайві метри при покупці плитки коробками.

Що важливо при укладанні фартуха з плитки

1. Вибрати відповідний формат. На маленькій кухні великий формат буде виглядати недоречно, як і на просторій – дрібна мозаїка. Найекономічніший в роботі – середній формат. Якщо порівнювати ціну укладання, невеликий формат дорожчий. Якщо говорити про ціну матеріалу, то за плитку великого формату ви переплатите з більшою ймовірністю: більше плитка – більше залишків (а значить, непотрібні витрати). Зате фартух з плитки великого формату легше підтримувати в чистоті: менше швів і шансу, що в них заведеться грибок.

Порада: Спочатку замовте кухню. Потрібно саме замовити – в цьому випадку ви остаточно визначитеся з проектом і вже не будете нічого міняти. Коли ви оплатите замовлення меблів і отримаєте на руки проект з розмірами, будете чітко розуміти, які зони будуть викладені плиткою і яка у них виходить площа. І тоді зможете точніше розрахувати витрати плитки (і дозволити собі більш дорогі колекції).

2. Визначитися з розміром. Справа в тому, що 60 см – не єдиний можливий розмір фартуха для кухні з плитки. По-перше, це видимий розмір (фактичний розмір повинен бути більше). А по-друге, щоб не отримати ефект «у нас не вистачило грошей», плитка повинна бути і за витяжкою і «десь нагорі», за відкритими полицями.

Як визначити мінімальний розмір кухонного фартуха з плитки

Лінійна кухня. Дня початку шукаємо передбачувану нижню межу фартуха (визначає замовлений вами кухонний гарнітур). Складаємо висоту цоколя (ніжок) і висоту каркаса (шаф) і віднімаємо 2 см. Щоб визначити верхню межу фартуха до суми висот цоколя і каркаса додаємо 65 см. Виходить, що видима висота фартуха – 60 см від стільниці до навісних шафок. А ще 3 см виявляться в нижній частині навісних шаф. Плитку кладемо на всі відкриті поверхні, де немає шаф, але додаємо до кожної сторони по 5 см. Наприклад, якщо в кухні передбачена витяжка купольного типу шириною 90 см, і відстань між шафами на розмір витяжки, то плитку викладати необхідно на ширину 1 метр. Якщо кухня закінчується холодильником або пеналом, то і за нього продовжуємо фартух на 5 см.

Автор: Красюк Сергей – Смотрите больше интерьерных решений: кухни

Кутова кухня. Якщо мова про кутовий плануванні, то по одній зі стін ми отримаємо видиме примикання торця шаф до стіни. І заведена під них плитка створить видиму щілину (так як плитка має товщину). Для кутової кухні раджу розраховувати закінчення кухні по шафах – не по стільниці. Тобто не слід заводити фартух під верхній ряд. Другий важливий нюанс – враховуйте товщину плитки при викладенні по іншій стіні: може статися, вона прикро вийде на 1 см за кордону гарнітура лише тому, що ви не врахували товщину покриття на сусідній стіні.

Для кутової кухні розрахунок такий: знаходимо верхню межу (де починаються шафи і закінчується фартух), від неї вниз відраховуємо 60 см і додаємо запас 5-10 см.

Порада: Подумайте про симетрії і красі укладання. Наприклад, можна викласти плитку симетрично щодо витяжки, мийки або іншого центрального елемента гарнітура.

Ідеально, коли меблі і плитка приходять до дверного лиштви (як на фото в цьому інтер’єрі). Торців і щілин не видно – плитку можна укладати тільки по фартуху.

Автор: Анна Якупова – Другие интерьерные решения: кухни

Лінійна кухня враспор. Варіант перший: на торцеву стіну не кладемо плитку зовсім. Такий варіант прийнятний, якщо мийка не перебуває у одному з кутів, а покриття стіни без плитки буде стійким до миття (як на фото вище).

Варіант другий: укладаємо плитку на три стіни. Заводимо плитку за кордону нижніх шаф і верхніх навісних шаф. Але на яку глибину? Все залежить від формату плитки. Якщо вона великого формату, можна від низу до верху кухні викласти плитку по глибині нижніх шаф. Якщо середнього, можна фартух викласти на глибину нижніх шаф, як в прикладі на цьому фото. Якщо плитка дрібного формату, можна зробити плавний перехід від глибини нижніх шаф до глибини верхніх. Але в цьому випадку втрачається практичність. Якщо торцева стіна невелика або є боковиной технічного короба, її можна викласти плиткою повністю. А з метою економії підібрати плитку-компаньйон до основної плитці на фартусі.

Коли можна порушити правила
Якщо ви викладаєте фартух мелкоформатной плиткою (наприклад, сотами), можна не заводити плитку за верхні шафи, а «обірвати» її без підрізування. Вийде оригінальний нерівний край. Йдучи в робочу зону без мийки та плити, можна зменшувати кількість рядів плитки, зводити її нанівець або зробити «розтяжку», пропускаючи все більше і більше плиток, і в кінці звести їх нанівець.

Щоб не втратити в практичності, місця перепусток плитки обробіть декоративною штукатуркою і покрийте спеціальним захисним складом.

Порада:Якщо плита знаходиться досить далеко від торцевої стіни (як на фото), плитку можна укладати тільки по основній стіні, завівши її за шафи і витяжку.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *