Дизайн ванної кімнати. Які матеріали використовувати

Дизайн ванної кімнати

Найчастіше для оформлення дизайну ванної кімнати використовують плитку. І це вважається класичним варіантом оздоблювальних матеріалів.

Однак в радянські часи стіни просто білили. Незабаром почали застосовувати плитку, викладаючи її лише до половини стіни. Таким чином, плитка надавала привабливість і витонченість ванній кімнаті. Більш того, такий спосіб рятував від частих ремонтів, на відміну від випадку з фарбованими або побіленими стінами. Такі оздоблювальні матеріали, як плитка, мали невеликі розміри, а ті, хто мав у своєму розпорядженні великими коштами, обробляли ванну кімнату плиткою більш маленьких розмірів, подібно сірниковій коробці. Однак на сьогоднішній день такої плитки вже немає.

Оздоблювальні матеріали, використовувані сьогодні, виготовляються за сучасними стандартами і мають широкий спектр виробників. Колірна гамма і форми відрізняються своєю повнотою і різноманітністю. Так, дизайн ванної кімнати стає більш захоплюючим і неповторним. Плитка, що виготовляється сучасними виробниками, може бути декількох видів. Можна вибрати матову або покриту глазур’ю плитку, а також плитку, зроблену з натурального каменю, або з поверхнею, схожу на мох. Все це розмаїття можна зустріти в спеціалізованому магазині і вибрати плитку, найбільш підходящу для тієї чи іншої ванної кімнати.

Одним з найбільш кращим оздоблювальним матеріалом на сьогоднішній день є мармур. Він став використовуватися приблизно з 19 століття і служив обробкою не тільки ванних кімнат, а й королівських опочівален. Даний матеріал не піддається корозії, відрізняється якістю, міцністю і неймовірною красою. Різноманітність кольорів мармурової плитки допоможе створити неповторний дизайн ванної кімнати і додасть їй пишність. На жаль, далеко не кожен середньостатистичний чоловік може дозволити собі таку розкіш. Однак опозицією натуральному мармуру може стати його імітація, виготовлена ​​зі штучного матеріалу. Такий матеріал практично не відрізняється від оригіналу і представлений в досить широкому асортименті в сучасних будівельних магазинах.

Крім того, з середини 19 століття почали використовувати деревину в якості оздоблювального матеріалу. Дуб, вишня, сосна, а також червоне дерево могли створити прекрасний дизайн ванної кімнати і надати їй затишок і теплу атмосферу. На жаль, така обробка відрізняється своєю високою вартістю і відсутністю практичності. Однак, незважаючи на те, що термін її служби можна було все-таки збільшити, незабаром цей вид оздоблювального матеріалу зникає, так як в умовах вологості деревина сиреет і абсолютно не підходить для обробки ванної кімнати. Проте, альтернативою деревини стала її імітація. Така обробка не вимагає величезних грошових витрат і відрізняється своєю міцністю. Однак і в цьому випадку існують свої мінуси. Перш за все, такий матеріал відрізняється неприємним запахом, який протримається у ванній кімнаті чимало часу. І тут не допоможе навіть вентиляція. По-друге, таку обробку покриває спеціальна плівка, яка з часом під впливом вологості і високих температур почне злазити, оголивши, таким чином, основу даного оздоблювального матеріалу.

Одним з найпопулярніших видів оздоблювальних матеріалів є сайдинг. Однак і цей варіант вимагає обережності, так як відсутність специфічної основи може привести до деформації, горбах і навіть дірок. Самим вигідним варіантом може стати стеля, оброблений дзеркальним сайдингом. Такий вибір додасть вишуканість і перевагу ванній кімнаті.