Багаторівневі стелі з гіпсокартону

Стелі з гіпсокартону

Для того щоб зробити інтер’єр приміщення воістину красивим і оригінальним можна використовувати таке рішення, як стеля з гіпсокартону, виконаний в кілька ярусів.

Гіпсокартон являє собою листи, які всередині наповнені азбестовою сумішшю, а зовні обшиті листами картону. Він знаходить найрізноманітніше застосування в будівництві, так як є екологічно чистим, негорючим і зручним в монтажі.

Першим етапом робіт з облаштування багаторівневої стелі з гіпскартона є підготовка поверхні. Поверхня стелі повинна бути повністю вирівняна, так як, в іншому випадку, на ній не вдасться закріпити каркас, на який будуть кріпитися листи гіпсокартону.

Установка каркаса виконується з найнижчого кута приміщення. За допомогою рівня і малярного шнура проводять розмітку, по якій і монтують каркас. Далі встановлюються підвіси, до яких кріпиться профіль, на який за допомогою саморізів монтують листи гіпсокартону. Стики листів зовсім не обов’язково робити ідеальними, адже поверхня буде штукатуритися надалі. Перед монтажем не забудьте виконати розводку електропроводки для світильників.

Установка першого ярусу не повинна викликати труднощів. Дещо інша справа з другим рівнем, який повинен покривати не весь стелю, а лише його частина.

Так само як і для першого рівня, роботи починають з розмітки. При цьому розмічається не тільки висота, але і той малюнок, в формі якого ви хочете зробити стелю. Каркас для нього потрібно продумати таким чином, щоб кріплення потрапляли на ребра жорсткості, які були встановлені для першого рівня.
Можливо, знадобиться згинати профіль, для цього його прикладають до стелі і, по контуру, надають потрібну форму.

Після того як ребра жорсткості другого рівня встановлені, виконується розводка проводки.

Другий рівень стелі встановлений і залишилося вирішити питання про те, як закрити внутрішній контур між рівнями. Якщо його форма не рівна, то смужки гіпсокартону доведеться зігнути. Для цього їх необхідно змочити водою і вигнути, підклавши відповідний по висоті предмет. Далі встановлюємо в стелю кріплення і переходимо до завершального етапу – штукатурці та фарбування стелі.

Як бачите, зробити багатоярусну стелю з гіпсокартону не так вже й складно.