Автоматичні вимикачі

Автоматичні вимикачі

Електрика – це вкрай небезпечне явище. Користуються ним в кожному будинку, тому грамотне поводження з ним є важливим пріоритетом для безпеки. Завдання безпечного управління електрикою часто доручають автоматиці. Одним з безлічі цих пристроїв служить автоматичний вимикач.

Головне завдання

Автоматичні вимикачі або автомати служать для безпечного управління струмом електрики і від короткого замикання, перевантаження, реверсу струму та інших небезпечних явищ. Вимикаються вони в ручному режимі, але це можливо і на відстані за допомогою електричного приводу. Завдяки своїй простоті, надійності, зручності і безпеки такі вимикачі популярні. Купити їх можна в будь-якому спеціальному магазині або інтернет-ресурсі.

Як працює

При необхідності автомат потрібно вимкнути вручну. Але автоматика спрацює, якщо в мережі стало менше вольт або більше ампер. Безпосередньо расключеніе мережі виконує разцепітель. Він ставиться окремо для надвисокої роздільної і наднизької напруги. Расключів мережу, автомат обезструмлює побутові прилади і виключає удар струмом людини.

Конструкція

Конструктивне виконання залежить від завдання автомата і способом використання. Привід може бути ручним або із застосуванням електромагніту. При цьому річний використовується до тисячі ампер номінального струму, забезпечуючи гарантоване відключення. А автоматичний привід працює від мережі і захищений від подальшого включення на мережу з не нормальним режимом. Важливими елементами є електромагнітний і теплової расцепитель, які розмикають ланцюг при великих значеннях струму або при високій температурі. Силові контакти і дугогасильні камери усувають шкідливий вплив електричної дуги.

Коли спрацьовує автомат, не варто намагатися включити електрику знову, не звертаючи уваги на повторні відключення. Користуватися електрикою не вийде до усунення причини відключення. Швидше за все зміна нормального режиму мережі викликано несправністю одного з споживачів в будинку.

Перевірити це можна простим способом. Необхідно вимкнути всі прилади в квартирі і спробувати знову включити автомат. Якщо це вдалося, то причина в несправності одного з споживачів.

Якщо автомат спрацьовує постійно при справних побутових приладах, то не слід підвищувати допустимий номінальний струм в автоматиці. Довірити рішення цієї проблеми найкраще професійному електрику. Це виключить нещасні випадки і гарантує використання тільки точно підібраного обладнання.